Intel Labs China podpisał umowę z Meridian Medical Network, chińskim producentem oprogramowania medycznego. Na jej mocy przeprowadzone zostaną badania terenowe prototypu robota domowej opieki zdrowotnej.
Londyński szpital Św. Bartłomieja przeprowadzi dziś niezwykłą transmisję z operacji nowotworu u 70-letniego mężczyzny. Zabieg przeprowadzi doktor Ahmed Shafi, który w 2014 roku wykonywał podobną operację z użyciem Google Glass.
Dwanaście ciężarówek z siedmiu różnych krajów wróciło z podróży dookoła Europy. Co w tym dziwnego? Za kółkiem nie było ani jednego kierowcy, uprawnionego bądź nie.
ACTUV, czyli Anti-Submarine Warfare Continuous Trail Unmanned Vessel, to niemal 40-metrowy trimaran, który może funkcjonować bez obecności jakichkolwiek ludzi na pokładzie.
Kilka tygodni wcześniej żyliśmy informacją o tym, że sztuczna inteligencja Google'a wygrała pojedynek z ludzkim mistrzem Świata w grze go. Nowe podejście do programowania SI okazało się sukcesem, jednak to może jeszcze nie być ten moment, w którym programiści Google'a mogą spocząć na laurach. Chińscy programiści rzucili im właśnie rękawicę.
Zawroty głowy, nudności i inne niemiłe przypadłości to nadal problem, jeśli chodzi o wirtualną rzeczywistość. Problemem jest nasz błędnik, który nie daje się do końca oszukać i "buntuje się" przed obrazem wyświetlanym w goglach VR. Ale i na to jest sposób.
W ostatnich latach dużo mówi się o podróży na Marsa i jego późniejszej kolonizacji. By przygotować się do tak wielkiej ekspedycji NASA planuje w pierwszej kolejności osiedlić pierwszych śmiałków na Księżycu.
Nie ma niezawodnego sposobu na uliczne korki. Przejazd w godzinach szczytu przez centra miast to koszmar, który codziennie spotyka wielu z nas. Wyobraźcie sobie jednak sieć autonomicznych pojazdów, które niemal w ogóle nie będą musiały zatrzymywać się na skrzyżowaniach.
35-letni Dimitrij Itskov, właściciel medialnego koncernu New Media Stars, w 2011 roku założył projekt o nazwie "2045", którego celem jest przeniesienie ludzkiego umysłu do wnętrza maszyny i zapewnienie nam tym samym nieśmiertelności.
Najszybszym sposobem dostarczenia pizzy wydają się drony, jednak nie w każdym państwie czy stanie będą one mogły swobodnie poruszać się po niebie. Australijska pizzeria Domino wpadła na inny pomysł.
To zdumiewające jak robotyka cały czas się rozwija. Nie jest jednak powiedziane, że najpotężniejsze i najbardziej funkcjonalne roboty to te wielkie o humanoidalnej budowie. Spójrzcie ile potrafią dokonać… zwykłe mrówki.
Według oficjalnego raportu Europejskiego Urzędu Patentowego (EPO), w 2015 roku Huawei po raz drugi zgłosił najwięcej patentów w dziedzinie komunikacji cyfrowej – aż 1197, wyprzedzając tym samym m.in. firmę Ericsson i Qualcomm.
Microsoft wkrótce zacznie rozsyłać pierwsze prototypy gogli HoloLens do programistów chcących pisać na nie aplikacje. Prototypy trafiły też na Międzynarodową Stację Kosmiczną, gdzie astronauci wykorzystują je i możliwości rozszerzonej rzeczywistości do pracy.
Naukowcom udało się sprawić, że myszy poddane działaniu określonego pola magnetycznego były znacznie bardziej szczęśliwe i zadowolone. A my zastanawiamy się, czemu prowadzone są tego typu badania i jakoś nie jesteśmy z tego powodu... szczęśliwi.
Vantablack to materiał, który – według ocen naukowców – wykazuje się najwyższą zmierzoną skutecznością w pochłanianiu światła, czyli mówiąc potocznie – jest najczarniejszy na świecie. A raczej był.
DARPA, czyli Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności, zaprezentowała swój nowy projekt bezzałogowego samotolu z funkcją pionowego startu i lądowania.
Przez dekady zmieniały się kształty samochodów i technologie z nimi współpracujące, ale opony w gruncie rzeczy nie przechodziły spektakularnych przeobrażeń. Goodyear zamierza to zmienić.
Augur to sztuczna inteligencja stworzona w jednym celu - ma samodzielnie przepowiadać ludzkie zachowania na podstawie obserwacji danej osoby. Tylko jak maszyna może zrozumieć człowieka, skoro my sami mamy z tym problem?
B-21 to projekt nowego bombowca oficjalnie zatwierdzonego przez armię Stanów Zjednoczonych, przy czym trwają obecnie dyskusje, jaką nadać mu jeszcze mniej oficjalną nazwę. Krytycy podpowiadają określenie "Deja Vu", bo rzeczywiście wygląd tego bombowca wydaje się wszystkim znajomy.
Przejęta przez Google w 2013 roku firma od lat zajmuje się konstruowaniem robotów, które w przyszłości trafią do wojska i oddziałów ratunkowych. Jednym z ich ostatnich osiągnięć jest humanoidalny Atlas.
Wirtualna rzeczywistość okazuje się być bardzo pomocnym narzędziem, jeśli chodzi o medycynę. Jego najnowsze zastosowanie przetestował zespół francuskich neurochirurgów, który wykorzystał VR podczas operacji na otwartym mózgu.
Po raz pierwszy w historii astronomowie byli w stanie zadbać atmosferę planety pozasłonecznej klasy superziemi. Do badań wykorzystano nowe metody analizy danych pochodzących z teleskopu Hubble’a. Jak się okazuje, 55 Canri e ma suchą atmosferę, bez śladu wody czy pary wodnej, za to ze znacznymi ilościami wodoru i helu.
Milrem, estońska firma zajmująca się dostarczaniem rozwiązań militarnych, podczas targów AirShow w Singapurze zademonstrowała projekt przełomowego pojazdu bezzałogowego.
Ten wynalazek może dosłownie postawić na nogi osoby sparaliżowane. Testy bionicznego kręgosłupa na ludziach wystartują już w przyszłym roku - pierwsze trzy osoby, które zdecydowały się na testy kliniczne to pacjenci Austin Health's Victorian Spinal Cord Unit.
Chociaż pierwotnie Solar Dynamics Observatory (SDO) zostało zaprojektowane do pięcioletniej pracy, 11lutego br. obchodziło już swoją szóstą rocznicę nieprzerwanej obserwacji Słońca. Z tej okazji NASA przygotowała niezwykły film poklatkowy.
Chiny właśnie ogłosiły, że jeden z reaktorów fuzyjnych należących do tego państwa zdołał wytworzyć gaz wodorowy o temperaturze trzykrotnie przewyższającej temperaturę jądra słonecznego.
Na pustyni niedaleko miasteczka Warzazat znanego z filmu "Gladiator", stanęła pierwsza z trzech części Noor - największej na świecie elektrowni słonecznej.
Zespół naukowców z Uniwersytetu w Zurychu dowiódł, że sikorki komunikują się między sobą, używając reguł składniowych. Do tej pory sądzono, że jest to umiejętność, która rozwinęła się tylko u człowieka.